Ekologiczne środki czyszczące SWONCO

cropped LOGO SWONCO 2Jesteśmy młodą polską firmą, powstaliśmy w połowie 2017 roku, ale stoi za nami długoletnia praktyka w przemyśle chemicznym oraz nabyta wiedza i świadomość tego co stanowi o zdrowiu człowieka.
Zdrowie to także czyste środowisko naturalne. Dlatego tak istotne jest czym myjemy naczynia, podłogi toalety, w czym pierzemy nasze ubrania itd. czy nasze płyny są biodegradowalne, ale także jaki mają wpływ na florę i faunę rzek, jezior i mórz. Dla środowiska niezmiernie ważne są procesy wytwórcze, ile pochłaniają energii, jakie surowce zużywają i skąd te surowce pochodzą.
Pracowaliśmy przez wiele lat w firmach produkujących gotowe wyroby jak i surowce, doskonale poznaliśmy wpływ tych surowców na człowieka i środowisko naturalne. Dlatego dzisiaj z taką pasją tworzymy naturalne środki czystości i chcemy propagować ten ważny aspekt zdrowego stylu życia i oddziaływania człowieka na środowisko naturalne.
Swonco to pasja, kreatywność, odpowiedzialność społeczna i potrzeba poprawy jakości życia, chęć wspieranie lokalnego środowiska poprzez oferowanie ekologicznej produkcji i bio produktów.
Opracowaliśmy produkty przyjazne dla ludzi i środowiska. W naszych recepturach oparliśmy się wyłącznie o surowce pochodzenia roślinnego, dzięki czemu tzw. wskaźnik BCI / RCI dla sumy składników, czyli naszych produktów jest bliski 100%, natomiast zrezygnowaliśmy z surowców kopalnych , ropopochodnych a nawet z sulfatów, dzięki temu nasze produkty nie zawierają żadnych agresywnych chemikalii.
Gro naszych produktów zostało przygotowanych dzięki procesom biotechnologicznym, a wszystkie pochodzą z rynków lokalnych. Dzięki temu dbamy, o małe zużycie energii. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w procesach biotechnologicznych jest o ok 70% niższe niż w procesach chemicznych. Dzięki temu, że nasze surowce są wytwarzane lokalnie, a nie przypływają z Chin, nie zużyto na ich dostarczenie ton paliwa dla statków czy kolei, a to kolejne oszczędności na emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

SWONCO Zestaw sredni 1024x1024